FUZJA, czyli pierwszy raz tak bardzo razem
Aktualności
23/02/2024
przeczytasz w 4 min.

FUZJA, czyli pierwszy raz tak bardzo razem

To nowość, która z miejsca okazała się hitem. I wiele wskazuje na to, że tak zostanie, bo FUZJA Grupy Rolimpex idealnie wpisała się w potrzeby i oczekiwania branży!

– To pierwszy wspólny produkt, który komunikujemy oficjalnie i z taką intensywnością – przyznaje Filip Żurawik z zarządu firmy Agronas, który w nasiennym konsorcjum Grupy Rolimpex odpowiada za komunikację i marketing. – Grupa zaczęła funkcjonować już pięć lat temu, ale to w ostatnich miesiącach nasza współpraca z markami firm Rolimpex i Sowul & Sowul znacząco się zacieśniła. Obecnie wspólne działania zmierzają w kierunku coraz silniejszej konsolidacji. To przemyślany ruch, który stopniowo powinien zwiększać możliwości i szanse naszego konsorcjum w rywalizacji z zagranicznymi podmiotami. To również kolejny krok w kierunku śmielszej ekspansji zagranicznej z naszej strony.

Na razie Fuzja podbija rynek krajowy, i to spektakularnie. Nowa mieszanka kośna to nie tylko pierwszy w pełni wspólny produkt Grupy Rolimpex po oficjalnej konsolidacji, ale również pierwszy produktowy hit pod szyldem Grupy, w skład której poza Agronasem wchodzą też Sowul & Sowul i oczywiście Rolimpex. Dość wspomnieć, że Fuzja znalazła się na liście jedenastu produktów wyróżnionych złotym medalem podczas tegorocznych Targów FERMA w Bydgoszczy.

O 21 procent skuteczniejsza

– Nasza specjalistyczna mieszanka traw szybko kiełkujących, w której postawiliśmy na gatunki wyjątkowo wysoko plonotwórcze, to prawdziwy hit dla rolników. I nie ma w tym ani odrobiny przypadku! – przekonuje Przemysław Sowul, prezes firmy Sowul & Sowul, która wewnątrz Grupy liderowała w pracach nad Fuzją. – Stworzyliśmy ją w odpowiedzi na potrzeby rynku, by nieść pomoc rolnikom, którzy myślą o wiosennej regeneracji swoich użytków zielonych i walczą ze zmieniającym się klimatem. Z naszych obliczeń wynika, że Fuzja zapewnia wzrost odporności na suszę aż o 21 procent.

To jednak niejedyny atut nowo powstałej mieszanki. Fuzja to mieszanka traw szybko kiełkujących, w której zastosowano gatunki wysoko plonotwórcze. W swoim składzie zawiera też gatunki traw wysokocukrowych i gatunki bobowatych drobnonasiennych, poprawiających bilans białkowy. Można w niej znaleźć również m.in. odmiany bogate w witaminy A i E (tokoferole). Ponadto produkt Grupy Rolimpex nadaje się do siewu zarówno na glebach organicznych jak i mineralnych.

– To produkt stworzony przez ekspertów dla specjalistów – podsumowuje Przemysław Sowul. I dodaje, że Fuzja to dopiero początek ciekawych ruchów szykowanych przez Grupę. – Przed nami fascynujący czas i wiele wspólnych celów oraz wyzwań. Poprzez swoje działania Grupa chce wzmocnić pozycję rynkową w Polsce i zagranicą oraz zwrócić uwagę na istotne kwestie ekologiczne i rolę polskich nasion w rozwoju gospodarki, a zwłaszcza gospodarki rolnej, w Polsce.

Ambitne plany nie tylko w Polsce

Jak podkreślają przedstawiciele Grupy, obecnie ich produkty trafiają na wszystkie kontynenty świata, do ponad 50 krajów o różnym stopniu rozwoju gospodarczego.

– Eksportujemy m.in. do Niemiec i Francji oraz innych krajów unijnych, a także Wielkiej Brytanii – wylicza Filipa Żurawik. – W tych krajach polskie nasiona są wyjątkowo cenione. Coraz częściej wysyłamy jednak dostawy do Ameryki Północnej, Azji czy Ameryki Południowej. Nie mamy wątpliwości, że stopniowa ekspansja międzynarodowa to jeden z głównych kierunków naszego rozwoju.

Stworzenie większej struktury zwiększa możliwości każdej z firm pod każdym względem. Nie tylko biznesowo-ekonomicznym, ale też logistycznym czy wizerunkowym. Wspólnie Agronas, Rolimpex i Sowul & Sowul mogą zadbać skuteczniej o wzmacnianie pozycji rynkowej w Polsce i na świecie.

– Dzięki temu chcemy również edukować i przypominać o tym, jak ważną rolę odgrywają zarówno uprawa traw rolniczych, jak i dbanie o przydomowy trawnik – podkreśla Przemysław Sowul.

[FUZJA – ZALECENIA AGROTECHNICZNE]

  • zalecane minimalne pH stanowiska – 5,5
  • zalecany termin podsiewu: wczesna wiosna lub po każdym pokosie
  • norma wysiewu przy zakładaniu nowego użytku: 35 kg/ha
  • norma wysiewu przy pełnej regeneracji lub podsiewie: 17,5 kg/ha
  • możliwość zmniejszenia normy wysiewu do 10 kg/ha na podsiew uzupełniający

Czytaj również